Kraków- jakie ceny oferuje biuro księgowe

Przedsiębiorcy w stosunku do biur rachunkowych mają coraz większe wymagania. Obecnie biuro księgowe Kraków powinno nie tylko rozliczać podatki ale również służyć doradztwem. Dobry księgowy powinien doradzić jaka forma opodatkowania dla danego przedsiębiorstwa będzie najlepsza. Dobrze gdy biuro rachunkowe zatrudnia również specjalistów z zakresu doradztwa podatkowego. Prawidłowo prowadzona księgowość pozwoli uniknąć ewentualnej utraty płynności finansowej przy gorszej koniunkturze rynkowej. Przede wszystkim przedsiębiorca będzie mógł skupić się na właściwych zadaniach przedsiębiorstwa. Pilnowanie terminów, wypełnienia formularzy podatkowych- tym wszystkim powinno zająć się biuro. Niezmiernie istotne jest to by wybrać jak najlepsze biuro rachunkowe. Ewentualne błędy mogą narazić przedsiębiorcę na wysokie kary. Mogą one zostać przyznane w trakcie kontroli Skarbowej przez organ do tego uprawniony. Co ciekawe by zachęcić nowych Klientów obsługę z zakresu księgowości dla nowo powstałych firm oferują również banki.

Biuro księgowe w Krakowie czy księgowość bankowa?

Z pewnością dla większości Klientów czynnikiem determinującym wybór będzie cena danej usługi. Niestety trudno podać uniwersalne wahadła cenowe. Wszystko zależy od rodzaju prowadzonej księgowości. Od tego ile dokumentów należy wziąć pod uwagę, wpisów księgowych czy nawet od specyfiki branżowej danego przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy często też nie ograniczają się do korzystania wyłącznie z samej księgowości w biurach rachunkowych. Chętnie korzystają też z dodatkowych usług świadczonych przez biura rachunkowe. Gdy ilość dokumentów nie przekracza liczby 10 możemy liczyć w biurze rachunkowym na ceny od 100 do 350 zł. Gdy liczba dokumentów koniecznych do zaksięgowania waha się od 50 do 100 widełki cenowe wynoszą zwykle od 300 zł do nawet 800 zł w skali miesiąca. Im więcej dokumentów niezbędnych do rozliczenia tym więcej biuro księgowe Kraków będzie wymagało do zapłaty. Za zamkniecie roku podatkowego i wypełnienie deklaracji rocznej w biurze rachunkowym najmniej zapłacimy 1000 zł. Co zaś tyczy się obsługi kadrowo-płacowej to przy sporządzaniu umowy o pracę bądź umowy o dzieło biuro rachunkowe swoje usługi wycenia w przedziale cenowym od 25 zł do nawet 50 zł.

Biuro Księgowe Kraków

Nieco inaczej przedstawia się księgowość oferowana przez banki. Najczęściej banki oferują możliwość rozliczania się przy pomocy specjalnego oprogramowania. Przedsiębiorca uzyskuje dostęp do specjalnego profilu. Większość banków przez pierwsze miesiące korzystania z oprogramowania nie pobiera żadnych opłat. To jednak przedsiębiorca musi samodzielnie wystawiać faktury, kompletować dokumenty czy wypełniać rozliczenia podatkowe. W razie wątpliwości bank zapewnia bezpłatną konsultację telefoniczną z przedstawicielem od spraw księgowości. Zdarzają się jednak banki, które posiadają oddzielne działy księgowości. Oddziały te działają tak samo jak biuro księgowe Kraków. Jeśli jednak przyjrzeć z bliska tego typu ofertom pod względem cenowym to oferta nie różni się za bardzo od tradycyjnych biur. Stawki są na bardzo podobnym poziomie.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Designed WP.
Czy warto decydować się na prowadzenie ltd?

Prowadzenie firmy jest tym bardziej opłacalne im tańsze są usługi dotyczące między innymi obsługiwania firmy w zakresie księgowym czy też w zakresie rozliczeń podatkowych. Oczywiście...

Zamknij