O szkole

Historia

Patron

Sztandar

 
      Oferta szkoły
           

Baza dydaktyczna

Konkursy

Zajęcia pozalekcyjne

Rozwijamy pasje

Projekty, programy

Baza projektów
edukacyjnych 

Biblioteka

Nauczyciele

Samorząd szkoły/świetlica

  
       Sukcesy            

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010


Kącik
językowy
stronagłówna 1 2 3
4 56
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20


XI Ogólnopolska Gimnazjada w grach zespołowych

Od 4 do 7 czerwca w Lublinie rozegrano XI Ogólnopolską Gimnazjadę w grach zespołowych.
My też tam byliśmy jako mistrzowie naszego województwa z rozgrywek SZS. W gronie 14 zespołów uplasowaliśmy się na 8 pozycji.
W turnieju tryumfowali zawodnicy z Gimnazjumnr 2 w Libiążu przed Gimnazjum z Ostrowa Wielkopolskiego i Gimnazjum nr 4 w Radomiu.
 
W zawodach wystąpiliśmy w składzie - zawodnicy z pola: Dawid Krauzewicz 34 bramki, Dominik Rogala 18, Marcin Zagrajek 16, Daniel Laborowski, Przemysław Olszewik 5, Adrian Witkowski 5, Bartłomiej Pawłasek 15, Wojciech Michalski, Marcin Korzeniewski 4.
Udział reprezentantów Gimnazjum nr 2 w Ostródzie w lubelskiej Gimnazjadzie sfinansowany został ze środków gminy miejskiej Ostróda. Dziękujemy.
                                               ............................................................


Świętujmy razem- działajmy razem!

4.06. Obchodzone jest w Polsce Święto Wolności. Przyłączamy się do świętowania  akcją -  flagi wolności. Wspólnie uczciliśmy Święto Wolności. To już 26. rocznica demokratycznych przemian,  jakie zaszły w Polsce i Europie środkowo-wschodniej.  Jak co roku zjednoczyliśmy się ponad podziałami i ponad pokoleniami.

9.06. We wtorek  uformowaliśmy  na dziedzińcu wewnętrznym  biało- czerwony napis G2- symbol naszego gimnazjum. Wszyscy uczniowie przebrali się tego dnia w stroje białe lub czerwone i zamanifestowali  postawę patriotyczną, czynnie uczestnicząc w naszej akcji.

                                                                     Organizatorki: A. Pietrzyk, W. Żebrowska

                                                ............................................................

    Nasz udział w powiatowym konkursie czytelniczym "Szlakiem Drwęcy", który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej zakończył się sukcesem Marcina Rochowicza z klasy I b, który zajął I miejsce. Filip Gliszczyński został laureatem konkursu. Gratulacje. Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu historii Ostródy i powiatu ostródzkiego, zdobyli wiedzę o rezerwatach przyrody, o rzece Drwęcy i Kanale Ostródzko-Elbląskim.
                                                ............................................................Spotkanie z Kłobukiem

3 czerwca klasy IA i ID wybrały się na piknik do Bajkowego Świta Kłobuka w Karnitach. Już od pierwszych chwil pobytu w parku panowała niesamowita atmosfera.... czytaj więcej


                                                 ............................................................
FESTIWAL TAŃCA MŁODYCH OSTRÓDZIAN 2015
      1 czerwca w ostródzkim amfiteatrze miał miejsce Festiwal Tańca „ROZTAŃCZENI MŁODZI OSTRÓDZIANIE”, którego gospodarzem jest Burmistrz Miasta Ostróda pan Czesław Najmowicz. Współorganizatorami są: Centrum Kultury w Ostródzie, Pełnomocnik Burmistrza ds. PiRPA
i Gimnazjum nr 2 w Ostródzie. Impreza stała się świetną okazją do podsumowania całorocznej pracy wielu osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie na terenie naszego miasta projektów edukacyjnych pod wspólnym hasłem „Młodzi ostródzianie rozkochani w swej krainie”, których odbiorcami są dzieci i młodzież placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Miejską Ostróda, a także obchodów z okazji Dnia Dziecka. czytaj wiecej

zobacz galerię /A.Pasiut/

                                                ............................................................
Nasze gimnazjum wzięło dzisiaj również udział w happeningu
"Przestańmy Biec".
Akcja przebiegała pod patronatem Komendy Głównej Policji. Był to Ogólnopolski Głos Profilaktyki: Zryw Wolnych Serc. Kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły niosło samodzielnie przygotowane transparenty z hasłami na temat mody na życie bez uzależnień.
zobacz galerię /foto A. Pasiut/
                                                 ............................................................
   

     Marsz dla życia i rodziny
W dniu 31.05.2015r odbył się w Ostródzie ulicami miasta "Marsz dla życia i rodziny". Marsz przeszedł z placu przy Gimnazjum nr 1 do Amfiteatru, gdzie odbył się piknik rodzinny. W imieniu organizatorów marszu bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom Gimnazjum nr 2 za pomoc w organizacji imprezy.    fotogaleria
                                                ............................................................


    30 maja 2015 r. zespół Alternatywni i zespół fakultatywny z tańca towarzyskiego, został zaproszony na pokazy taneczne z okazji Mistrzostw Lekkoatletycznych Ostródzkich Szkół Podstawowych. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo widowiskowo na stadionie przy Szkole P 4.

opiekunki grup Beata Roguska i Aleksandra Wolińska

                                                 ............................................................

Dziewczęta z Gimnazjum nr 2
w Ostródzie mistrzyniami województwa warmińsko-mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie w piłce nożnej szkół gimnazjalnych.

czytaj więcej

                                                ............................................................


Dnia 29  maja 2015 r. odbyły się

Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych.

Gospodarzem mistrzostw było Gimnazjum nr 1 w Ostródzie. W turnieju udział wzięły drużyny z Olsztyna, Morąga i Ostródzkie Gimnazja. Nasze dziewczyny z klasy I E – wywalczyły tym razem srebro. Jesteśmy  dumne, gdyż ustąpiły miejsca tylko starszym koleżankom. Pozostałe drużyny były z tej samej kategorii wiekowej – 14 lat. Skład naszej reprezentacji: Abczyńska Aleksandra, Osiak Nikola, Rembecka Gabrysia, Jastrzębska Żaneta, Szymańska Weronika, Roguska Zuzanna, Kruglej-Dolewska Karolina. Tym razem tytuł najwszechstronniejszej zawodniczki otrzymała Gabrysia Rembecka.

                                                                                     Opiekun grupy: Beata Roguska

                                                 ............................................................


Nasza szkoła otrzymała certyfikat nadający tytuł Bezpiecznej Szkoły w Ogólnopolskim Konkursie BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ  zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

 

                                                 ............................................................

II Festiwal Piosenki Anglojęzycznej
w Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

25 maja 2015r. w sali widowiskowo-sportowej OSCiR odbył się  II Festiwal Piosenki Anglojęzycznej.  W rywalizacji wzięło udział 12 szkół z Ostródy i okolic. Festiwal skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych czytaj więcej
galeria zdjęć

                                                ............................................................ 


     Nasi uczniowie zajęli I miejsce w Finałach Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej chłopców ze szkół gimnazjalnych rozegranych w Giżycku w dniu 25 maja 2015 r. Najpierw pokonali gospodarzy - giżyckie Gimnazjum nr 1 17:14, a następnie Gimnazjum nr 7
w Olsztynie 16:15.
     Gimnazjum reprezentowali: Dawid Krauzewicz 12 bramek, Dominik Rogala 10, Marcin Zagrajek 6, Przemysław Olszewik 2, Adrian Witkowski 1, Bartłomiej Pawłasek 2,  Wojciech Michalski, Dominik Mazur, Bartosz Malisz oraz w bramce Marcin Korzeniewski i Bartosz Kozłowski.
Serdeczne podziękowania za pomoc finansową ostródzcy szczypiorniści składają OSI Food Solutions Poland.
zobacz zdjęcia z finału
                                                        ................................................................................
Podsumowanie projektu „Mój Robot”.

W ramach zajęć Akademii Młodych Inżynierów od lutego do maja przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego pt. „Mój Robot”. Na zajęciach z robotyki  zdobyliśmy nowe umiejętności, uczyliśmy się wykorzystywać zdobytą wiedzę teoretyczną z przedmiotów ścisłych w praktyce, w konstruowaniu i budowaniu tworzonych przez nas urządzeń. więcej

fotogaleria

                                                       ................................................................................Ewa Pasiut z kl. III a ponownie okazała się najlepszą recytatorką!

      18 maja br. podczas eliminacji rejonowych konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją” Ewa zaprezentowała wiersz „Pan tu nie stał” S. Barańczaka i fragment prozy „Musierowicz dla zakochanych”. Interpretacja obu utworów najbardziej spodobała się jurorkom, które przyznały naszej reprezentantce
I MIEJSCE.
        Ewa Pasiut będzie reprezentowała powiat ostródzki podczas etapu wojewódzkiego w Olsztynie 12 czerwca 2015 r.  Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kolejnego występu!

                                                      ................................................................................

    Uczniowie naszego Gimnazjum jak co roku wzięli udział w Miejskim Konkursie Czytelniczym "Szlakiem Drwęcy", który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej na zamku.
Marcin Rochowicz z I b zajął I miejsce, a Filip Gliszczyński z II a zajął II miejsce.
Tym samym uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego.
Gratulujemy i życzymy im powodzenia
                                                        ................................................................................ZAMKOWE
SPOTKANIA
TANECZNE

"BLIŻEJ

TAŃCA"            Dnia 21 maja 2015 r.  odbył się już IX – y przegląd zespołów i formacji tanecznych.
W przeglądzie wzięły grupy taneczne z ostródzkich podstawówek, gimnazjów i liceum oraz grupa taneczna z Mławy. W sumie na scenie zaprezentowało się 12 grup. Nasze gimnazjum wystawiło dwie ekipy: zespół taneczny Alternatywni oraz grupę fakultatywną z tańca towarzyskiego. Zespoły zaprezentowały się jak zwykle na najwyższym poziomie - były gromkie brawa i owacje. Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Organizatorzy zadbali o poczęstunek w postaci obiadu.

                                              Opiekunowie grup: Beata Roguska, Krzysztof Dąbkowski

                                                        ................................................................................
Dnia 18  maja 2015 r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Morąg.  

 czytaj więcej o naszych zawodniczkach

                                                       ................................................................................

Mastergimba

Dnia 15 maja 2015 r. w szkolnej stołówce został zrealizowany szkolny projekt klasy III c – „Mastergimba” pod nadzorem mgr Anety Pietrzyk. Do konkursu przystąpiła trójka przedstawicieli czterech klas pierwszych. W pierwszej kategorii uczestnicy mieli za zadanie przygotować wylosowane potrawy promujące zdrowy tryb życia.
Po surowej ocenie jury w składzie: Nikola Miranowska (jako Gordon Ramsey), Dawid Podgórski (jako Wojciech Amaro) i Janek Maciejewski (jako Magda Gesler) młodzi kucharze musieli wykazać się inwencją twórczą i przyrządzić  wybrane przez siebie dania. Po ciężkich kuchennych zmaganiach jury znów przystąpiło do oceny. Ich reakcje na potrawy były mieszane. Następnie po podliczeniu punktów i krótkiej naradzie zostały ogłoszone wyniki. Jury oceniało nazwę, wygląd, smak i oryginalność. Podczas zawodów, czas umilała maskotka (Kornel Kirwiel). Całe wydarzenie doskonale poprowadził Marcin Sylwestrzak.

I miejsce- I A, II miejsce- I B, III miejsce- I C, IV miejsce- I E

zobacz fotogalerię

                                                       ................................................................................

   W środę 13 maja 2015 roku grupa uczniów odwiedziła w Olsztynie bibliotekę multimedialną Planeta 11, gdzie przygotowano dla nas grę edukacyjną. W załączeniu zdjęcia prezentujące jak dobrze młodzież się bawiła. Później byliśmy gośćmi Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej z działem mediateki. Mogliśmy obejrzeć ciekawe eksponaty, takie jak ..... czytaj więcej
                                                       ................................................................................

Warmia i Mazury pływają

Dnia 16 maja 2015 r. odbyła się 8 ostatnia eliminacja wojewódzkich zawodów pływackich. Został już tylko finał wojewódzki w Olsztynie. Mamy się z czego cieszyć nasi pływacy  tym razem zdobyli najwyższą ilość  punktów bo aż 212 i w   klasyfikacji szkolnej uplasowali się na 1 miejscu. Tym razem 11 zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe z czego bardzo się cieszymy. Pływacy z naszego gimnazjum, którzy dla szkoły zdobyli najwyższą ilość punktów:

Zuzanna Roguska  – 160 – maksymalna ilość punktów, Miłosz Stando – 132, Aleksandra Abczyńska  - 128, Rafał Łata – 119, Maciej Płoski  - 116, Maciej Remiszewski  - 116, Mateusz Stando – 111, Filip Gliszczyński  - 100, Patryk Otremba – 88, Łukasz Konarzewski  - 81, Julia Dziergacz  - 80, Michał Ostoja-Liński  - 79, Marta Abczyńska  - 75,  Krzysztof Prokop – 66, Konrad Śliwiński  - 59.
Naszą szkołę w finale w klasyfikacji szkolnej będzie reprezentowało  10 zawodników z najlepszymi czasami, będzie to sztafeta 10 x 25 m. Do zawodów przystąpiło 56 szkół z całego województwa.

                                     Gratulujemy – opiekunowie zawodów Beata Roguska i Piotr Żukowski

                                                       ...............................................................................


           „Jeden z piętnastu”

Dnia 14 maja 2015r. w Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie odbyła się
II edycja międzyklasowego turnieju wiedzy „Jeden z piętnastu”  zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami – P. Iwoną Kowalską oraz P. Elżbietą Witt. W rywalizacji wzięło udział piętnastu uczniów naszej szkoły, z każdej klasy po jednym przedstawicielu. Pytania zadawane przez prowadzących dotyczyły wiedzy ogólnej. Zwyciężczynią konkursu została Magda Janczuro z klasy III E, otrzymując tym samym statuetkę i tytuł „The Supreme of Gim 2”. Marta Szymańska  z klasy IIID (II miejsce) i Marcin Rochowicz z klasy I B (III miejsce) otrzymali pamiątkowe medale.
czytaj więcej
zobacz fotogalerię
                                                                                                  dodano 17 maja 2015 r.
                                                   .................................................................................
   
17 kwietnia 2015 roku z okazji obchodów Dnia Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości, który jest upamiętniany 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim Grupa teatralna „Iskra” zaprezentowała w bibliotece program artystyczny „ Dzieci Noego”.

   Uczniowie obejrzeli także kolaż pt.: „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice", przygotowany przez grupę uczniów z klas pierwszych na ogólnopolski konkurs „Pamięć dla przyszłości”- „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice". Kolaż przedstawia historię Ocalonych - Żydów wychowywanych przez polskie rodziny.

Zespół redakcyjny gazetki szkolnej Gim2 pod opieką Janiny Jagody Niedźwieckiej

                                                fotogaleria

                                                       .................................................................................
IV Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

     12 maja w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. W konkursie wzięły udział cztery ostródzkie gimnazja. Przed godziną 10.00  do naszej biblioteki przybyło po trzech uczestników konkursu z każdej szkoły wraz ze wspierającymi ich kolegami. Mimo świadomości rywalizacji spotkanie uczniów z różnych szkół w celu wspólnego czytania było bardzo miłe. Odbyło się w przyjaznej, ciepłej atmosferze. Było jednym z wielu akcentów promowania książki i czytelnictwa. czytaj więcej
                                                   .................................................................................
 Klasy drugie oraz trzecie zrealizowały projekt edukacyjny How much do you know about holidays and festivals in British, American and German culture? – co łączy a co dzieli kulturę amerykańską, brytyjską oraz niemiecką?. Projekt realizowany był pod nadzorem nauczycielek języka angielskiego i niemieckiego: .Anna Półtorak-Tadejewska (język angielski) oraz Anna Pasiut (język niemiecki). czytaj wiecej
                                                                                                   dodano 7 maja 2015 r.
                                                   .................................................................................D
ZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM

       6 maja 2015r. odbył się w naszym gimnazjum Dzień Otwarty. Uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość zwiedzenia szkoły i zapoznania się z jej ofertą edukacyjną. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Anna Czarnowska wraz z innymi nauczycielami oraz Klubem Dżentelmena i Dziewczyn z Klasą.
           Szóstoklasiści brali udział w ciekawych zajęciach z chemii, biologii i fizyki oraz zajęciach ceramicznych. Na hali gimnastycznej odbyły sie rozgrywki sportowe, zaś na łączniku występowała sekcja taneczna. W sali artystycznej zaprezentował się zespół muzyczny ALTERNATYWNI i grupa teatralna ISKRA. Ponadto goście mieli okazję zobaczyć prace wykonane przez naszych uczniów: witryny, prace plastyczne, ceramikę, projekty i modele.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był wyjątkowy!

                                         galeria zdjęć /A. Pasiut/

                                                      .................................................................................
Karaoke patriotyczne

              W poniedziałek 4 maja odbyło się w naszej szkole patriotyczne karaoke przygotowane z okazji zakończenia II wojny światowej. Była to inicjatywa klasy IIIb, która z zapałem i wielką chęcią wykonała swój projekt edukacyjny z wiedzy o społeczeństwie. Nalleży podkreślić, iż uczniowie naszej szkoły są niezwykle rozśpiewani, co oznacza, że zabawa wszystkim się bardzo podobała. Przez kilka przerw trwała zacięta waka o miejsce na podium, jednak jury jednogłośnie przyznało pierwsze miejsce klasie IIIa, drugie - IIe, natomiast miejsce trzecie otrzymała klasa IIIb. Dziękujemy naszym uczniom za wzięcie udziału w karaoke i życzymy dalszych sukcesów, kto wie, może niedługo będziemy oglądać WAS na wielkim ekranie! ;)     zobacz zdjęcia
                                                      .................................................................................

OBCHODY ŚWIĘTA  KONSTYTUCJI 3 MAJA

Oto zdjęcia z uroczystości z udziałem naszej szkoły

                                                    .................................................................................

         

W środę, 29 kwietnia 2015 roku, grupa uczniów biorąca udział w zajęciach interdyscyplinarnych „Matematyka, fizyka i chemia w kuchni i łazience”, realizowanych w ramach Grantów Burmistrza Miasta, udała się na wycieczkę edukacyjną do Olsztyna.
W ramach wyjazdu uczniowie obejrzeli projekcję filmu „Podróż do miliarda Słońc” w Olsztyńskim Planetarium, a następnie wzięli udział w warsztatach chemicznych prowadzonych przez nauczycieli i uczniów Technikum Chemicznego zatytułowanych: „Młody chemik eksperymentuje”.
Uczniowie naszej szkoły obejrzeli pokazy  ciekawych doświadczeń chemicznych, a następnie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności  samodzielnie wykonując eksperymenty chemiczne.

                                                                 galeria zdjęć

                                                      .................................................................................
Sport Coca Cola

W dniu 28 kwietnia 2015 r. odbyły się eliminacje rejonowe w piłkę nożną chłopców, a 30 kwietnia 2015 r. eliminacje rejonowe  w piłkę nożną dziewcząt.

Dziewczęta i chłopcy wywalczyli I miejsca .

Obie drużyny awansowały do mistrzostw województwa Coca Cola który odbędzie się 12 czerwca 2015 r. w Olsztynie.

                                                      .................................................................................


Dnia 27 kwietnia 2014 r.  w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się

Wojewódzkie Biegi Przełajowe Mieszane.

Nasza reprezentacja w składzie: Pusch Emily, Pusch Victoria, Janczuro Magda,  Potaś Juli, Gruczek Karolina, Bojerle Oskar, Wójcik Bartłomiej, Korzeniewski Marcin, Manista Konrad, Rogala Dominik, Kińska Karolina, Zagrajek Marcin zajęła 7 miejsce w województwie.
Gratulujemy wszystkim!

                                                                  Opiekunowie: Artur Lipka, Beata Roguska

                                                        .................................................................................
Uroczystość nadania imienia szkole

Dzień 27 kwietnia 2015r. zapisał się w historii Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostródzie jako jeden z najważniejszych. Właśnie tego dnia odbyła się uroczystość nadania imienia Janusza Korczaka i wręczenia sztandaru szkole. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział także nasi obecni uczniowie, którzy są absolwentami tej placówki. Nasze gimnazjum reprezentował poczet szkoły wraz z panią Dyrektor Anną Czarnowską.

                                                     .................................................................................
                            
       
      


                                                    


Polityka cookies


Librus

Kalendarz roku

Pomoc i opiekaGimnazjum nr 2 im. Zdzislawa Krzyszkowiaka

Publikacje uczniów

Relacje z podróży

głodne dzieci nie myślą o nauce                                      © 2010 Gimnazjum Nr 2 im. Z. Krzyszkowiaka w Ostródzie                                           
::: strona główna ::: kontakt :::