O szkole

Historia

Patron

Sztandar

 
      Oferta szkoły
           

Baza dydaktyczna

Konkursy

Zajęcia pozalekcyjne

Rozwijamy pasje

Projekty, programy

Baza projektów
edukacyjnych 

Biblioteka

Nauczyciele

Samorząd szkoły/świetlica

  
       Sukcesy            

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010


Kącik
językowy
stronagłówna 1 2 3
4 56
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

                                                ............................................................
Koniec Roku Szkolnego 2014 - 2015
                    Koniec roku szkolnego to dzień, na który wszyscy uczniowie czekają z wielką radością. Po ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Przed nami 66 dni błogiego lenistwa:). Przedstawiamy zdjęcia z uroczystości, podczas której uczniowie otrzymali świadectwa, a najlepsi wyróżnienie i nagrody. Zakończenie roku to również okazja do podziękowań dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły za trud, cierpliwość i poświęcenie włożone w ich pracę.
Dzień wcześniej odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów za udział w kilkudziesięciu różnych konkursach, które odbyły się w tym roku szkolnym, a także, za inne formy aktywności na rzecz szkoły, środowiska czy wolontariatu. Takie emocje kierowały nami dziś, a my postaraliśmy się uwiecznić ten wyjątkowy moment w jak najlepszy sposób.

                                                       fotogaleria /A. Pasiut/
                                                ............................................................
Jak bawili się nasi absolwenci podczas wieczorku pożegnalnego?
                                               ............................................................
NASZA SZKOŁA W OCZACH UCZNIÓW


     W Urzędzie Miasta nastąpiło podsumowanie projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Akademia Młodych Inżynierów. W obecności koordynatora projektu, zastępcy Burmistrza, Sekretarza Miasta, dyrektorów Gimnazjum nr 1 i 2 oraz uczniów, nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu do robotyki dla gimnazjalistów. Nasi uczniowie będą mogli w dalszym ciągu zdobywać nowe umiejętności w zakresie programowania w języku C++, konstrukcji i budowy robotów oraz mechanizmów wprawiających je w ruch.
Dziękujemy i czekamy na kolejne projekty :)
fotogaleria
                                               ............................................................

Miss i Mister
Dnia 15 czerwca w Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie odbył się konkurs  na Miss i Mistera szkoły. Oczywiście atmosfera była napięta, a przygotowania trwały już od samego rana. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten dzień. czytaj więcej

galeria
                                               ............................................................

                                               ............................................................
W ramach zajęć zawodoznawczych w naszej szkole odbyło się między innymi spotkanie z lekarzem Panem Mariuszem Grzelą, który przybliżył młodzieży etapy kształcenia przyszłych lekarzy. Mówił o plusach i minusach pracy w służbie zdrowia. Młodzież dowiedziała się, że droga do zdobycia tytułu doktora jest bardzo długa i pracochłonna.

Na jednym ze spotkań zawodoznawczych gościliśmy u siebie Pana Marka Giniewicza, który jest dziennikarzem „ Gazety Olsztyńskiej” oraz radia Zet Gold. Młodzież dowiedziała się na czym polega praca w gazecie i w radiu. Pan Marek Giniewicz ciekawie i z humorem opowiedział o swoich obowiązkach. Przedstawił blaski i cienie w pracy dziennikarza. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o jego doświadczeniach w karierze zawodowej.

zobacz zdjęcia
                                               ............................................................PODWÓJNE WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA

W TURNIEJU COCA COLA CUP 2015
        Olsztyn był areną zmagań wojewódzkiego turnieju piłki nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców Coca Cola Cup 2015. To najstarszy turniej w Polsce dla szkół gimnazjalnych. 12.06.2015 naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: żeńska, której opiekunem jest Piotr Oliwa oraz męska, której opiekunem jest Marcin Babalski. Reprezentacje zanim zagrały w turnieju finałowym musiały przejść podwójny etap eliminacji, w których były bezkonkurencyjne dla swoich przeciwników. czytaj więcej

                                                                                                        zdjęcia

                                                 ............................................................

Warmia i Mazury pływają

        Dnia 13 czerwca 2015 r. odbył się  finał wojewódzki w  Olsztynie w ramach projektu Warmia i Mazury Pływają. Mamy się z czego cieszyć, nasi pływacy   wywalczyli  III miejsce w województwie. Nagrodą był komputer stacjonarny.
   Tym razem w finale w biegach indywidualnych Maciej Remiszewski wywalczył I miejsce w województwie– natomiast pozostali  zawodnicy plasowali się na 4 , 5 , 6 i 7  miejscach ale  poprawiali swoje rekordy życiowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

                                                                  Opiekunowie  Beata Roguska i Piotr Żukowski

                                                ............................................................
Wizyta na Politechnice Gdańskiej
     W poniedziałek  8 czerwca 2015 roku, grupa łączona złożona z 20  uczniów z  Gimnazjum nr 2 i  20 uczniów z Gimnazjum nr 1, w ramach Akademii Młodych Inżynierów pojechała na wycieczkę do Gdańska. Na początku wizyty na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej mieliśmy okazję poznać historię tego obiektu. ... czytaj więcej

fotogaleria
                                                 ............................................................

"Leauge of Legends"
.

   W dniach 26-28 maja odbył się w naszym gimnazjum pierwszy w historii szkoły turniej komputerowy w "Leauge of Legends". Organizatorami turnieju byli uczniowie klasy III D pod opieką pani A. Pietrzyk i pana J. Domeradzkiego, którzy poświęcili nam swój czas, za co dziękujemy.
W turnieju wzięło udział 7 drużyn  oraz dziewczyna, jedyna wśród nich. "Gorące kiełbaski" okazały się najlepszą drużyną i zajęły I miejsce. Chcielibyśmy jeszcze raz pogratulować wszystkim uczestnikom, a także podziękować za udział i miłą atmosferę.

                                                                fotogaleria
                                                ............................................................

XI Ogólnopolska Gimnazjada w grach zespołowych

Od 4 do 7 czerwca w Lublinie rozegrano XI Ogólnopolską Gimnazjadę w grach zespołowych.
My też tam byliśmy jako mistrzowie naszego województwa z rozgrywek SZS. W gronie 14 zespołów uplasowaliśmy się na 8 pozycji.
W turnieju triumfowali zawodnicy z Gimnazjumnr 2 w Libiążu przed Gimnazjum z Ostrowa Wielkopolskiego i Gimnazjum nr 4 w Radomiu.
 
W zawodach wystąpiliśmy w składzie - zawodnicy z pola: Dawid Krauzewicz 34 bramki, Dominik Rogala 18, Marcin Zagrajek 16, Daniel Laborowski, Przemysław Olszewik 5, Adrian Witkowski 5, Bartłomiej Pawłasek 15, Wojciech Michalski, Marcin Korzeniewski 4.
Udział reprezentantów Gimnazjum nr 2 w Ostródzie w lubelskiej Gimnazjadzie sfinansowany został ze środków gminy miejskiej Ostróda. Dziękujemy.
                                               ............................................................


zobacz zdjęcia


dniu 29 maja na ulicach Ostródy został zrealizowany szkolny projekt III A "Gra miejska". W zabawie brało udział 60 uczniów, którzy utworzyli 6 drużyn- "Zielone żabki", "Zielone księżniczki", "Czerwone aniołki", "Czerwone diabły", "Żółte galapazy", i "Żółte hasające jednorożce". Zadaniem grupy szukającej, reprezentującej dany kolor było odnalezienie wszystkich kopert ze wskazówkami i za ich pomocą wytropienie kryjówki grupy drugiej tego samego koloru, w określonym czasie. Zwycięzcami okazały się zespoły : "Zielone żabki", "Czerwone diabły" i "Żółte galapazy", które w nagrodę otrzymały słodkie niespodzianki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i opiekunów drużyn.
                            
             


                                                    


Polityka cookies


Librus

Kalendarz roku

Pomoc i opiekaGimnazjum nr 2 im. Zdzislawa Krzyszkowiaka

Publikacje uczniów

Relacje z podróży

głodne dzieci nie myślą o nauce                                      © 2010 Gimnazjum Nr 2 im. Z. Krzyszkowiaka w Ostródzie                                           
::: strona główna ::: kontakt :::