O szkole

Historia

Patron

Sztandar

 
      Oferta szkoły
 

Baza dydaktyczna

Konkursy

Zajęcia pozalekcyjne

Rozwijamy pasje

Projekty, programy

Baza projektów
edukacyjnych 

Biblioteka

Dyrektorzy

Nauczyciele

 
       Uczniowie

Samorząd szkoły/świetlica

Absolwenci

  
       Sukcesy            

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010


Kącik
językowy

blog kola biologicznego
blog koła
biologicznego


  
strona główna 1 2 3
4 5 6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20


Dzień Pieczonego Ziemniaka

            Za nami Dzień Pieczonego Ziemniaka. Pani Dorota Majewska wraz z paniami kucharkami i kilkoma uczennicami z naszego gimnazjum zaprosiła uczniów na degustację ziemniaka. Pani Dorota  przyrządziła pyszny i zdrowy  sos,  a wszyscy chętni mogli spróbować  pieczone ziemniaczki z sosem wykonanym na bazie czosnku, jogurtu i ogórka. Oprócz tego dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat ziemniaka, a także o jego walorach odżywczych. Degustacja była wyborna, a przyjemny zapach rozszedł się po całej szkole.    zobacz zdjęcia
                                                             ...............................................
                                                                       
            BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
  
We wtorek 1 listopada 2016r. obchodzimy w Kościele Katolickim Uroczystość Wszystkich Świętych. Chcąc upamiętnić ten dzień  zorganizowaliśmy w naszej szkole szereg atrakcji i zabaw dla uczniów, aby podkreślić wagę tego wielkiego, radosnego święta. Honorowym gościem był nasz rodak Jan Paweł II, który przybył z liczną rzeszą świętych oraz  ks. Dziekan Roman Wiśniowiecki. W trakcie tego spotkania odbyły się liczne konkursy: z wiedzy o życiu świętych, konkurs na przebranie za świętego oraz konkurs plastyczny. Uczniowie wykazali się wielką wiedzą, umiejętnościami oraz kreatywnością. W trakcie konkursu śpiewane były  piosenki oraz tańce z udziałem uczniów i zaproszonych świętych. Oj wiele się działo,  nie sposób tego wszystkiego opisać, to trzeba było przeżyć. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym, bez których to spotkanie by się nie odbyło : p. Agnieszce Aleksiuk, p. Annie Demskiej, p. Danucie Horbacz, p. Annie Czacharowskiej, p. Annie Pasiut, p. Dariuszowi Popławskiemu, p. Pawłowi Szpecharowi, akustykom i wszystkim tym, którzy byli w jakikolwiek sposób zaangażowani w dzisiejszą imprezę.
                       fotogaleria/A. Pasiut/                           Organizator- Krzysztof Choiński

                                                             ...............................................
                                                    By pamiętać o zapomnianych ...

     Przed Świętem Wszystkich Świętych grupa uczniów z naszego gimnazjum poda opieką pani Jolanty Szarek zgrabiła ogromne ilości liści i uprzątnęła zapomniane groby na zabytkowym cmentarzu katolickim z XIX w., który usytuowany jest w centrum naszego miasta. Kilkugodzinna praca przyniosła natychmiastowy efekt. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom za wspaniałą postawę!
                                                             ...............................................
Dnia 27 października 2016 w Świętajnach /k. Szczytna odbyły się WOJEWÓDZKIE PRZEŁAJOWE BIEGI SZTAFETOWE. Ze wszystkich ostródzkich szkół tylko nasza stawiła się na starcie.
Reprezentacja dziewcząt uplasowała się na 7 miejscu na 16 startujących gimnazjów. Chłopcy zajęli 12 miejsce spośród 19 startujących gimnazjów.
Wszystkim gratulujemy! opiekunowie: Beata Roguska i Piotr Żukowski

                                                             ...............................................

 Ślubowanie na Wesoło

         25 października odbyło się w naszej szkole Ślubowanie na Wesoło. Klasa 3A oraz 2A przeniosły uczniów klas pierwszych do Krainy Bajek. W jednym miejscu doszło do spotkania Scooby Doo - kl. 1 A, Minionków - kl. 1 B, Kucyków Pony - kl. 1 C, mieszkańców Krainy Lodu - kl. 1 D, Smerfów - kl. 1 E. Uczestnicy pasowania zaprezentowali się w sposób bardzo ciekawy i zabawny, sprostali wszystkim konkurencjom: przepiękne stroje, scenki z bajek, piosenki, makijaż w ciemno nie stanowiły problemu. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę, a niekwestionowanym znawcą bajek  okazała się klasa 1D.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną, udaną zabawę!:)   fotogaleria
 
                                                            ...............................................

     W dniu 25 października przeżywaliśmy Święto Naszej Szkoły. To okazja do podsumowań, wspomnień, ale również podziękowań, gratulacji, przewartościowań wyzwalających inspiracje ku przyszłości...   Jako Społeczność gimnazjum wspominaliśmy przeszłość, która zbudowała obecną teraźniejszość rozumianą jako rzeczywistość, czy codzienność każdego dnia .....
Wszystko to, co stanowi nasz dorobek, na co mieliśmy i ciągle mamy wpływ napawa nas dumą, radością, uśmiechem.Kwintesencją tych wspaniałych efektów, zabiegów i trudu szeregu lat pracy naszej szkoły są postawy, zachowania, zaangażowanie, kultura, osiągnięcia i umiejętności naszych uczniów. I właśnie tą radością z osiągniętej jakości naszej szkoły pragnęliśmy się w dniu wczorajszym podzielić z Burmistrzem Miasta Ostróda Panem Czesławem Najmowiczem i Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Panią Bożeną Ratajczyk. Dziękujemy za poświęcony nam czas, wsparcie i ciepłe przyjęcie!
                                                              ...............................................

XVII  HALOWA GIMNAZJADA  LA


     25 października 2016 r odbyła się XVII Halowa Gimnazjada Lekkoatletyczna, w której brała udział młodzież naszego gimnazjum. Przed gimnazjadą o godz. 9.00 społeczność szkoły wzięła udział we mszy św. intencyjnej w kościele NPNMP.
    W zawodach startowały reprezentacje dziewcząt i chłopców klas I – III (165 uczniów). Młodzież rywalizowała między sobą w 5 konkurencjach: bieg na 30 m, Bieg na 3 i 5  okrążeń hali, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, sztafeta 4 x 1 okrążenie hali.
zobacz wyniki
fotogaleria /A. Pasiut/

Gimnazjada została przygotowana i przeprowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Oprawa artystyczna - grupa taneczna, opiekun Beata Roguska, grupa wokalna, opiekun Danuta Horbacz i Anna Czacharowska.
                                                       ,     ...............................................
Dnia 24 października 2016r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku wyborów, do SU w roku szkolnym 2016/2017 weszli następujący uczniowie:
RADZIMIŃSKI SEBASTIAN KL. II A - PRZEWODNICZĄCY
PIEKUT JULIA KL. III A– Z- CA PRZEWODNICZĄCEGO
DZILIŃSKI JAKUB KL. III C – SEKRETARZ
członkowie
                                                              ...............................................
  Dnia 24 października 2016 r. w hali Gimnazjum nr 1 w Morągu  odbył się turniej rejonowy w piłkę siatkową dziewcząt  klas II i III  czytaj więcej
                                                            ...............................................
                                                           

              Piłka siatkowa
 Dnia 21 października 2016 r. w hali MOS odbył się turniej rejonowy w piłkę siatkową dziewcząt z kalendarza SZS. Do turnieju przystąpiły 3 drużyny: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum SMS. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.
Nasza reprezentacja w składzie: Klaudia Kleber, Daria Wawrowska, Nikola Osiak, Weronika Szymańska, Zuzanna Roguska, Weronika Stanowicka, Gabrysia Rembecka, Patrycja Rogala, Maria Olszewik zajęła drugie miejsce awansując do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w listopadzie.  Gratulujemy! opiekun: Beata Roguska
                                                            ...............................................

   19 października b.r. nasze gimnazjum współorganizowało XIII Wojewódzką Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych WTZ. Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn, które dotarły do Ostródy z różnych zakątków naszego województwa. Gościem specjalnym spartakiady, osobą która bardzo motywowała zawodników,  był pan Miłosz Jankowski - polski wioślarz, mistrz świata seniorów w czwórce podwójnej wagi lekkiej, olimpijczyk z Rio de Janeiro. Spartakiada Osób Niepełnosprawnych to impreza cyklicznie współorganizowana przez naszą społeczność. Było pięknie, wzruszająco, porywająco, z klasą...    zobacz zdjęcia
       Nasi Dżentelmeni, Dziewczyny z klasą, zespół wokalny i zespoły taneczne Alternatywni, Focus, Creo, a także uczniowie z klas sportowych oraz kibice tj. uczniowie z klas różnych - zaprezentowali wspaniałe postawy szacunku i sympatii dla sportowców z niepełnosprawnością.
                                                            ...............................................
Nasze imnazjum ubiega się o Certyfikat Warmińsko - Mazurskiego
 Kuratora Oświaty "Szkoła wierna dziedzictwu'.
 

W gimnazjum została powołana Szkolna Organizacja Promująca Wartości Młodego Polaka, Patrioty, Europejczyka. W ramach tej Organizacji funkcjonują: Klub Dziewczyny z Klasą, Klub Dżentelmenów, Szkolny Wolontariat Młodzieżowy, Drużyna Orląt Jednostki Strzeleckiej 1013, jak również Klub Miłośników Dziedzictwa Ostródy. Uczniowie - w ramach pracy w w/w Organizacji będą realizowali szereg nowych zadań, które wpisały się już w kalendarz pracy gimnazjum. Nasza społeczność szkolna posiada już kilka certyfikatów, w tym:
  • Certyfikat Bezpiecznej Szkoły,
  • Certyfikat Szkoły Bez Przemocy,
  • Certyfikat Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń,
  • Certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów,
  • Certyfikat Sportowych Talentów,
  • Geocertyfikat 2014-2016,
  • Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo Nadany Przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty W Olsztynie
                                                            ................................................
                                                 
Piłka Siatkowa

        Dnia 17 października 2016 r.  w hali OCSiR odbyły się półfinałowe rozgrywki w piłkę siatkową chłopców ze SZS. Do turnieju przystąpiło 5 drużyn: Salos – Gim. Ostróda, SMS – Ostróda, Gim. nr 1  - Działdowo, Gim. nr 1 – Ostróda, Gim Nr 2 – Ostróda
Graliśmy systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. W efekcie końcowym zabrakło nam troszkę szczęścia i zajęliśmy III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Grembocki Jakub, Mikołajczyk Jakub, Siemiński Mateusz Piasecki Maciej, Trzciałkowski Maciej, Kiński Michał, Śliwiński Konrad           Gratuluję! opiekun: Beata Roguska
                                                          ................................................
                                                                         
       14 października
Dzień Edukacji Narodowej

     Ten szczególny dla nauczycieli dzień obchodzony był bardzo uroczyście w naszej szkole. Uśmiechnięci uczniowie, uśmiechnięci nauczyciele, życzenia, wyrazy wdzięczności i sympatii, kwiaty. Efektowny program artystyczny w wykonaniu uczniów klas   I A, II A, III A  dostarczył wszystkim mnóstwo pozytywnych emocji. Było muzycznie, teatralnie, tanecznie, humorystycznie i do tego bardzo profesjonalnie. To zaszczyt współpracować z taką młodzieżą jak WY!!! Dziękujemy!!! :)
fotogaleria /A. Pasiut/
                                                           ................................................


 „Skąpiec” Moliera na deskach ... hali sportowej

        Dnia 13 października społeczność wszystkich klas trzecich naszego gimnazjum mogła podziwiać spektakl pt. „Skąpiec” wystawiany przez Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku. Komedia została wystawiona po raz pierwszy w 1668 roku, na deskach teatru, którego dyrektorem był sam autor, czyli Molier, wcielający się wówczas w rolę głównego bohatera Harpagona. Mimo że komedia powstała w XVII wieku, aktorzy potrafili zaciekawić nas tą sztuką. (...) Scenopis do spektaklu, który mogliśmy podziwiać przygotował znany polski scenarzysta, aktor i reżyser, Arkadiusz Jakubik. Dzięki długotrwałym próbom aktorzy byli doskonale przygotowani do odegrania swoich ról w spektaklu i w całości został on zaprezentowany w doskonałym stylu! (...)                                                    Paweł Sobotka

                                                           ................................................"Orlęta"
z Jednostki Strzeleckiej 1013    11 października w Naszej szkole miało miejsce spotkanie klas pierwszych z drużyny "Orląt" Jednostki Strzeleckiej 1013. Po krótkim wykładzie prowadzonym przez chorążego Wojciecha Sobotkę o historii Związku i zasadach panujących w grupie, uczniowie mieli możliwość zadania nurtujących pytań. Nie obyło się również bez "zamieszania". Podczas, jak by się zdawało spokojnego spotkania, "grupa uzbrojonych" młodych mężczyzn zademonstrowała "kontrolowany" atak na uzbrojonego mężczyznę. Działania wypadły bardzo wiarygodnie. Na spotkaniu mogliśmy się również dowiedzieć kilku ciekawostek na temat broni. Dzięki Panu Sobotce uczniowie zostali zachęceni do wstąpienia w szeregi drużyny,  w szkole wszelkich informacji na temat "Orląt" udzielają Pani Aleksandra Wolińska i Pani Monika Olszewska. Zapraszamy!
                                                           ................................................
     

 
Agencja Artystyczna MAT
              z wizytą w szkole
                        

      W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole Agencję Artystyczną MAT z Olsztyna, która przybliżyła nam zespół The Rolling Stones. Była to interesująca podróż z jednym z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, odnoszącym ogromne sukcesy na rynku płytowym i na listach przebojów. Poznaliśmy bliżej muzykę tego zespołu  i zmiany jakie w nim zaszły na przestrzeni kilkudziesięciu lat.  Było to kolejne spotkanie z dobrym brzmieniem w wykonaniu AA MAT.

                                                            ................................................

Gimnazjum nr 2 w Ostródzie awansowało do finałów mistrzostw województwa turnieju piłki nożnej dziewcząt "Moje Boisko - Orlik 2012"

 
           W piątek 7 października odbył się w Dłutowie półfinałowy turniej piłki nożnej dziewcząt.
W zawodach wzięły udział następujące zespoły: Gimnazjum nr 2 w Ostródzie, Gimnazjum nr 1 w Ostródzie, Gimnazjum w Narzymiu, Gimnazjum w Burkacie, Gimnazjum w Dłutowie. Opiekunowie drużyn ustalili, że rozgrywki będą odbywać się systemem "każdy z każdym". Dziewczęta z "Dwójki" okazały się bezkonkurencyjne, wygrały 3 mecze i 1 zremisowały. Strzeliły 14 bramek nie tracąc żadnej, tym samym zajęły 1 miejsce. Do turnieju finałowego awansowały: Gimnazjum nr 2 w Ostródzie i Publiczne Gimnazjum w Burkacie. Skład: Joanna Lenger, Sandra Hudzia, Karolina Brodzińska, Maria Olszewik, Weronika Stanowicka, Dominika Śledź, Wiktoria Henke, Klaudia Kleber, Patrycja Rogala, Dominika Wójcik.
                                                                 Opiekunowie: Piotr Oliwa, Artur Dziergiewicz
                                                            ................................................
                                                           

                     Dzień Papieski

     W dniu 9 października 2016r. wolontariusze naszego Gimnazjum uczestniczyli w kweście pieniężnej organizowanej w ramach XVI Dnia Papieskiego. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebującej młodzieży szkół gimnazjalnych.

        Dziękuję wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie.
                                                                                       Krzysztof Choiński, opiekun SWM
                                                            ................................................


Cykliczne „Spotkania z książką”

w bibliotece Gimnazjum nr 2
im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie.
"Cel jest ważny,
Ale nie najważniejszy.
Ważna jest także
droga do tego celu".


          29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W dniach od 29 września do 4 października 2016 roku grupa teatralna „Iskra”, jak co roku podczas cyklicznych „Spotkań z książką”, prezentuje uczniom pierwszych klas książkę Lynne Cox „Królowa zimnych wód”.        
                                                           ................................................
Gala Sportu Szkolnego
         Dnia 6 października 2016 r. w Kuratorium Oświaty w Olsztynie odbyła się Gala Sportu  Szkolnego – Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2015/2016.
W gali uczestniczy 10 najlepszych szkół miejskich i gminnych na każdym szczeblu nauczania.
Nasza szkoła tym razem zdobyła  VI miejsce – szkoła otrzymała statuetkę, dyplom i piłkę siatkową. Jest to bardzo wysoka lokata i z tego bardzo się cieszymy i gratulujemy wszystkim nauczycielom w-f i naszym zawodnikom .                                                     Katedra w-f
                                                                                     dodano 5 października 2016 r.                                                           ................................................. Jesienny Festyn Zdrowia

       O konieczności utrzymania jak najdłużej zdrowia nie trzeba nikogo przekonywać. Zdrowie to nie tylko odpowiednie odżywianie, ale także ruch. Okazję, aby się o tym przekonać, mieli dzisiaj uczniowie klas pierwszych, którzy zmierzyli się w konkurencjach sportowych, artystycznych i kulinarnych, a także w teście wiedzy o zdrowiu. Wszystko okraszone było dobrą zabawą, świetnym humorem, tańcem i aromatem darów jesieni, które unosiły się w powietrzu. A oto dzisiejsi zwycięzcy:
1 miejsce klasa 1 E
2 miejsce klasa 1 A
3 miejsce klasa 1 D

Serdecznie wszystkim gratulujemy! :)  fotogaleria /A. Pasiut/

Zespół ds  promocji zdrowia: A. Klonowska, B. Roguska, A. Lipka, A. Dziergiewicz 

                                                       ....................................................


II D na wycieczce

         Dnia 23 września  byliśmy na wycieczce klasowej w Elblągu. Podróż minęła nam bardzo przyjemnie przy filmie „Dzień dobry, kocham Cię”. Głównym punktem naszej wycieczki był spektakl w teatrze  im. Aleksandra Sewruka . Byliśmy na sztuce „Szalone nożyczki”. Wbrew tytułowi, sztuka okazała się mieć wątek kryminalny  i zarazem humorystyczny. Całe przedstawienie opierało się na rozwikłaniu zagadki śmierci pani Izabelli, a zakończenie mogło być zmienne, zgodnie z decyzją świadków - czyli publiczności.
      Po sztuce odwiedziliśmy restaurację McDonald’s, a następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Ostródy. Wszyscy uważamy, że wycieczka była jak najbardziej udana. Gorąco polecamy obejrzenie tego spektakl
u !                          
                                                                                                               klasa II D
                                                        ....................................................
        
        Stypendia dla najlepszych


       Pani dyrektor Anna Czarnowska wręczyła stypendia motywacyjne za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Wszyscy wyróżnieni otrzymali dodatkowo pamiątkowe dyplomy. Stypendia za osiąganie bardzo dobrych wyników w nauce oraz za osiągnięcia sportowe przyznawane są dwa razy w roku po I i II semestrze. Z wielkim zadowoleniem stwierdzamy, że mamy świetnych uczniów, wspaniałych nauczycieli i dobrych rodziców, których mądra współpraca motywuje naszych uczniów do wytężonej pracy. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy, aby to wyróżnienie było inspiracją do dalszego rozwoju  i osiągania jeszcze lepszych wyników. Pozostałych uczniów zachęcamy do pracy i dorównania swoim kolegom. Warto!!! :)         fotogaleria /A. Pasiut/

                                                        ....................................................

Humanistycznie, przyrodniczo i artystycznie podczas XIV Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki

      Orzechy znane i nieznane oraz ich zastosowanie /spożywcze, artystyczne i nawet piorące/ poznaliśmy podczas wizyty w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody UWM w Olsztynie.  Natomiast w Ogrodzie Dydaktyczno-Doświadczalnym  czekały na nas mniej znane, zapomniane warzywa i rośliny przyprawowe oraz różnorodne odmiany dalii, czy też owadożerne rosiczki i dzbaneczniki. Wisienką na torcie był udział w III Bazarze Idei zorganizowanym przez Instytut Filozofii. We foyer auli teatralnej Centrum Nauk Humanistycznych podziwiać mogliśmy wystawę prac fotograficznych „Obrazy ze świata wartości”. Wśród nich znalazły się dzieła uczennic klas skupiających uczniów z artystycznym zacięciem - Darii Lichtańskiej (2a) i Julii Sosnowskiej (1c).  Dr hab. Andrzej Kucner rozbudził w nas nowe spojrzenie na świat mini-wykładem „Filozofia i fotografia”, natomiast uznany fotograf i animator Arkadiusz Dziczek wprowadził nas w podstawy fotoreportażu. A na koniec zmierzyliśmy się z własnym światopoglądem uczestnicząc w psychoteście filozoficznym.  fotogaleria
                                                                                            Klasa II A wraz z opiekunami.
                                                       ....................................................


Rozpoczęliśmy nowy rok pracy wolontariackiej.


    Członkowie Szkolnego Wolontariatu Młodzieżowego są dumą naszego Gimnazjum, poświęcają swój czas i energię,  niosą bezinteresowną pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Angażują się w rożnego rodzaju przedsięwzięcia na terenie szkoły jak i miasta, współpracują z różnymi organizacjami pozarządowymi  i ośrodkami pomocy. Życzymy im wiele wytrwałości i zadowolenia w nowym roku szkolnym.
     Dlaczego warto zostać wolontariuszem SWM? Ponieważ jest to wspaniała szansa na zdobycie nowych umiejętności, na poznanie ciekawych ludzi i świata. Uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka i tworzy przestrzeń do fundamentalnego wyboru: więcej mieć czy bardziej być ?

                                                        ....................................................

Pożegnanie lata w Trójmieście!


    Klasy trzecie udały się na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Westerplatte, stanowiącego symbol wybuchu II wojny światowej. Po zapoznaniu się z historią Westerplatte, młodzież udała się do Sopotu, gdzie spędziła czas Molo im. Jana Pawła II . Nie zabrakło także spacerów brzegiem morza, poszukiwania muszelek czy wspólnej gry w piłkę.

fotogaleria
                                                      ....................................................

                                                         

  
   Nabór do grupy tanecznej
         "Alternatywni"


Dnia 21 września 2016 r. odbył się nabór – casting do grupy tanecznej.

Dziewczęta z klas pierwszych przyszły dość liczną grupą i zaskoczyły nas swoimi choreografiami na castingu, z czego  bardzo się cieszymy. Każda uczestniczka musiała zaprezentować swój układ taneczny do wybranej przez siebie muzyki. Następnie wszystkie dziewczęta zaczęły już razem pracować nad układem. Było bardzo miło i wesoło.
W sumie nasz zespół będzie liczył około 20 osób.
                                                                                          opiekun grupy: Beata Roguska
                                                        .....................................................

         Klasa 1A pod opieką wychowawcy mgr Anny Czacharowskiej i  mgr Aleksandry Wolińskiej mile spędziła dzisiejszy dzień integrując się podczas warsztatów kulinarnych w gospodarstwie agroturystycznym „Kalinówka”, prowadzonych przez Panią Dagmarę Gęstwińską. Bawiąc się w rytmie slow food kręcili kiełbasę, komponowali granolę i wycisnęli sok z ok. 10 kg. jabłek. Energię, która towarzyszyła uczniom przez cały dzień, spalili w trakcie spaceru, podziwiając widoki Wzgórz Dylewskich i rozkoszując się swoistym mikroklimatem. Następnie, jak przystało na klasę skupiającą uczniów o zainteresowaniach artystycznych, była nauka tańców (polka i belgijka). fotogaleria

                                                       .....................................................

Jesteśmy szkołą promującą czytanie

   Celem wielu działań grupy teatralnej „Iskra”  oraz wolontariuszy skupionych w bibliotece szkolnej jest promowanie książki i czytelnictwa. Od lat organizujemy cykliczne „Spotkania z książką”, nasz „Wędrujący Kluby Czytający Książki”  pracuje w ostródzkich szkołach i przedszkolach, w każdym numerze gazetki szkolnej Gim 2 zamieszczamy recenzję książki, często fragmenty twórczości uczniów, od około 20 lat organizujemy Szkolne Konkursy Pięknego Czytania, a od pięciu lat – Międzyszkolne Konkursy Pięknego Czytania  etc... czytaj więcej
                                fotogaleria
                                                        .....................................................Kolejny rok wolontariusze naszego Gimnazjum uczestniczyli
w zbiórce artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin organizowanej przez PCK w Ostródzie. Zbiórka odbywała się w sklepie „Stokrotka” ul. Jaracza w dniach 17-18 września 2016 r.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy w imieniu organizatorów
– opiekun SWM Krzysztof Choiński

                                                       .....................................................


PRZY DŹWIĘKACH MUZYKI …

     W dniu wczorajszym sekcja wokalna zespołu ALTERNATYWNI umilała nam długie przerwy śródlekcyjne. Usłyszeć mogliśmy znane i lubiane utwory w wykonaniu zespołu, jak i duetów.
   Natomiast wczesnym popołudniem rodzicom mile upłynął czas oczekiwania na pierwsze w tym roku spotkania z wychowawcami.
                                                       .....................................................
W I T A J   S Z K O Ł O !

Za nami

Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017.

Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy naukę z nowymi pokładami energii, motywacjami i marzeniami.  Wszystkim życzymy wytrwałości w dążeniu do celu i wiary we własne możliwości. Niech ten rok szkolny będzie pomyślny i pełen sukcesów!!!

fotogaleria /A.Pasiut/
                    


Polityka cookies

Kalendarz roku

Pomoc i opiekaLibrus

Gimnazjum nr 2 im. Zdzislawa Krzyszkowiaka

Publikacje uczniów

Relacje z podróży


głodne dzieci nie myślą o nauce


Przyjaciele
szkoły
......................::: Pan Dariusz Wojciechowski :::Znalezione obrazy dla zapytania OSI Food Solutions Poland logo

                                      © 2010 Gimnazjum Nr 2 im. Z. Krzyszkowiaka w Ostródzie                                           
::: strona główna ::: kontakt :::