Przygotowania organizacyjne do rozmowy kwalifikacyjnej

Podczas szkolenia poświęconego rozmowie kwalifikacyjnej omawiam także przygotowania organizacyjne. Jeżeli przedsiębiorstwo, w którym ma się odbyć spotkanie, znajduje się w tej samej miejscowości, w której mieszka kandydat, powinien zawczasu je odwiedzić, sprawdzić połączenia komunikacyjne lub znaleźć odpowiedni parking. Dzięki temu na pewno punktualnie stawi się na spotkanie. Pół godziny spędzone przed wejściem do firmy po zakończeniu w niej dnia pracy pozwoli mu zorientować się w nastrojach wychodzących pracowników, a także zobaczyć, w jaki sposób się ubierają. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej będzie się czuł znacznie pewniej, znając już przedsiębiorstwo z wcześniejszych odwiedzin.

Jeżeli kandydat musi się wybrać do innej miejscowości, powinien przyjechać tam dzień wcześniej. Unika w ten sposób skutków ewentualnych opóźnień pociągu oraz zyskuje czas, by spokojnie zastanowić się nad czekającym go spotkaniem. Pobudkę o szóstej rano czy nerwową jazdę taksówką na dworzec trudno zaliczyć do optymalnych warunków przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.