O szkole

Historia

Patron

Sztandar

 
      Oferta szkoły
           

Baza dydaktyczna

Konkursy

Zajęcia pozalekcyjne

Rozwijamy pasje

Projekty, programy

Biblioteka

Dyrektorzy

Nauczyciele

 
         Uczniowie

Samorząd szkoły/świetlica

 
        Osiągnięcia          

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010

strona główna 1 2 3
4 5 6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

część pierwsza
                                                                                            
              Wymiana młodzieży

   Od 23 do 28 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XV edycji zagranicznej Wymiany Młodzieży. Nasza szkoła współpracuje z Realschule w Osterode am Harz w Niemczech już od 15 lat. Ta podróż była ciekawym przeżyciem nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Tradycyjnie mieszkaliśmy u niemieckich rodzin. Każdego dnia towarzyszył nam bardzo interesujący program, który nie tylko dawał  nam radość, ale również nas kształcił.

Podczas wymiany byliśmy w Berlinie, Göttingen, Hildesheim, Lautenthal, Hahnenklee, Soltau Braliśmy udział w szkolnych zajęciach integracyjnych w formie gier i zabaw. Zwiedziliśmy muzeum figur woskowych Madame Toussauds i Berlin Dungeon. Byliśmy w Reichstagu i pod Bramą Brandenburską. Podczas  projektu przyrządziliśmy w szkole pyszny obiad wraz z przystawką i deserem. Byliśmy w górach Harzu na prawdziwej górskiej wędrówce. W parku rozrywki Heide Park pochyliliśmy się przed Scremie, Flug der Dämonen, a nasza adrenalina sięgnęła tam zenitu ;). Zwiedziliśmy kopalnię złota i srebra. Wspólnie spędzony czas, rozmowy, zabawy sprzyjały pełnej integracji.
Wczoraj o 2.15 wróciliśmy bezpiecznie do Ostródy. Każdy przywiózł ze sobą dużo niezapomnianych wspomnień. Była to ciekawa przygoda, w której wszyscy mieli okazję oswoić się z językiem niemieckim, poznać zarówno miłych ludzi jak i kulturę niemiecką. Zostało dokładnie 9 dni do rewizyty. Już dzisiaj z radością czekamy na naszych przyjaciół.
Merytorycznie program został opracowany przez koordynatora wymiany w konsultacji ze stroną niemiecką. Finansowo zostaliśmy kolejny raz wsparci przez PNWM z siedzibą w Warszawie. Bez tego wsparcia nasz wyjazd nie byłby możliwy. Za dofinansowanie BARDZO serdecznie dziękujemy!!!
galeria zdjęć /A. Pasiut/
                                                   ....................................................
                         
                            
Mr Escape

       19 grudnia 2016 r. kolejny raz pojechaliśmy do Olsztyna.
Spacer po pięknie, świątecznie ustrojonym Starym Mieście, to czysta przyjemność. Jednak naszym głównym celem był Mr Escape – „to 4 pokoje, w których czeka na Was zupełnie inna przygoda!”. W ciągu 60 minut trzeba opuścić pokój pełen łamigłówek i zagadek. Wraz z upływem czasu rośnie poziom adrenaliny, a liczy się tam umiejętność współpracy, spostrzegawczość, inteligencja i pomysłowość, a przecież my tacy jesteśmy. Oczywiście, jest to super zabawa - nie zdradzamy więcej szczegółów.  Po prostu sami spróbujcie, serdecznie polecamy.
                                                             Klasa II d i I b.
                                                          ....................................................

   
                      Park Trampolin

    9 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 3a i 3d udali się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym jej punktem był aktywny pobyt w Parku Trampolin, gdzie pod czujnym okiem instruktorów, uczniowie skakali na trampolinach, grali w siatkówkę i zbijaka. Po aktywnym wypoczynku nadszedł kolejny punkt wycieczki - udział w seansie filmowym pt. Lion. Droga do domu". Film ten został zainspirowany prawdziwą historią. 5-letni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

                                                        ....................................................

..........................................................................................................................................
................................................................................................................


Librus

Kalendarz roku

Podręczniki

Pomoc i opieka

Publikacje naszych uczniów

Relacje z podróży


głodne dzieci nie myślą o nauce
 

© 2010 Gimnazjum Nr 2 im. Z. Krzyszkowiaka w Ostródzie

::: strona główna ::: kontakt :::