Rozmowa kwalifikacyjna

Na życzenie przedsiębiorstwa lub uczestników szkolenia można poświęcić rozmowie kwalifikacyjnej część zajęć w ramach programu outplace- mentu grupowego lub też omówić ten temat w małych grupach w późniejszym czasie. Tego rodzaju warsztaty trwają zazwyczaj pół dnia bądź cały dzień i bierze w nich udział maksymalnie sześć osób, aby wszyscy mieli możliwość zdobycia doświadczeń podczas wykonywania ćwiczenia polegającego na odgrywaniu ról. Najlepsze rezultaty osiąga się jednak moim zdaniem, rozmawiając indywidualnie podczas dyżuru z osobami, które otrzymały już zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Wiadomo wtedy, z jakim przedsiębiorstwem i zakresem obowiązków mamy do czynienia. Analizując dokumenty aplikacyjne klienta i wyłaniający się z nich wizerunek jego osoby, możemy sprawdzić, w jakim stopniu odpowiada on oczekiwaniom firmy.

Przygotowanie do warsztatów na temat rozmowy kwalifikacyjnej. Proszę wszystkich uczestników, którzy otrzymali zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, żeby:

– przyszli na zajęcia w stroju, w którym zamierzają się udać na spotkanie,

– przynieśli dokumenty aplikacyjne i ogłoszenia, na które odpowiedzieli lub na które by chętnie udzielili odpowiedzi,

– wypisali pytania, które uznaliby za wyjątkowo nieprzyjemne podczas rozmowy kwalifikacyjnej,

– przypomnieli sobie takie sytuacje z rozmów kwalifikacyjnych, kiedy czuli się wyjątkowo bezradnie, niepewnie lub brutalnie potraktowani.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Designed WP.
Ośrodek outplacementu w małej firmie

Jeżeli przedsiębiorstwo zatrudnia niewielką liczbę osób, mniejszy jest popyt na usługi doradców zewnętrznych, jednak nadal spory wysiłek trzeba włożyć w poszukiwanie ofert pracy w prasie...

Zamknij