Sytuacja przedsiębiorstwa

We wszystkich firmach, w których pracowałam jako konsultantka, decyzja o zmniejszeniu zatrudnienia była całkowitym zaskoczeniem zarówno dla pracowników, jak i dla działu personalnego. Opisane powyżej przedsiębiorstwo nie stanowi wyjątku. Informacja o zwolnieniach doprowadza więc najpierw niemal do paraliżu firmy. Tylko ten problem interesuje pracowników i przełożonych. Jeżeli okres niepewności się przedłuża, wzrasta wskaźnik zachorowań, zmniejsza się motywacja, nasila się rywalizacja zakresie uwzględniać interes zwalnianych pracowników i poprawiać ich szanse na rynku pracy. Poszczególne działy domagają się zaś rozwiązań dostosowanych do ich specyficznych potrzeb.

Ośrodek outplacementu jako element procesu redukcji zatrudnienia. W opisanej wyżej sytuacji warto rozważyć wynajęcie zewnętrznej firmy świadczącej usługi outplacementowe, by przy jej pomocy opracować metody postępowania w procesie redukcji personelu oraz powierzyć jej realizację części zadań.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Designed WP.
Współpraca z organizacjami zewnętrznymi

Chcąc przedstawić pracownikom jak najszerszą ofertę, należy pozyskać do współpracy przy projekcie różne osoby i instytucje.- Doradcy personalni zajmą się rozmowami ze specjalistami i członkami...

Zamknij