W ramach ćwiczeń

W ramach ćwiczeń można także wspólnie wyszukać w prasie aktualne oferty pracy, a później dzwonić do firm, które je zamieściły. Chcąc przełamać początkowe opory uczestników, sama przeprowadzam pierwsze rozmowy, przedstawiając się jako kandydatka na kierowniczkę sekretariatu. Uczestnicy szkolenia są zazwyczaj zaskoczeni, z jak pozytywnymi reakcjami się spotykam, jak wyczerpująco rozmówcy odpowiadają na moje pytania oraz – a to jest cel każdego telefonu – ilu dodatkowych informacji udzielają w rozmowie z własnej woli. W czasie ćwiczenia tego rodzaju umiejętności nie powinno się zmuszać bardzo introwertycznych osób do publicznego przeprowadzania rozmów telefonicznych. Moim zdaniem lepiej zaproponować im udział w odgrywaniu ról lub też pozwolić, by sami wykonali to ćwiczenie w domu, nie czując na sobie wzroku obserwatorów.

Następnie polecam uczestnikom napisanie listu motywacyjnego w od-powiedzi na wybrane ogłoszenie . Szybko się orientują, że dzięki infor- macjom uzyskanym w rozmowie telefonicznej mogą dokładnie dopasować treść listu do stawianych wymagań. Przydaje się też wiedza, że adresata mogą zainteresować takie doświadczenia lub umiejętności kandydata, o których nie wspomniał w ogłoszeniu.

Po zakończeniu tej części szkolenia każdy uczestnik ma już wstępną wersję listu motywacyjnego, chyba że ze względu na wielkość grupy nie można pracować indywidualnie z każdym uczestnikiem i trzeba posługiwać się materiałami przykładowymi.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Designed WP.
Kto nadaje się do pracy w ośrodku outplacementu

Do pracy w ośrodku outplacementu zaleca się wybierać osoby, które umieją współpracować z ludźmi znajdującymi się na różnych szczeblach hierarchii służbowej, mają ich zaufanie lub...

Zamknij