Zapytajcie radę pracowniczą

Trzeba od razu zwracać uwagę na kiełkujące konflikty i wspólnie decydować, jak sobie z nimi radzić, postępując sprawiedliwie i wyrozumiale wobec zwaśnionych stron. Warto zaplanować regularne przeprowadzanie kontroli. Im lepsza współpraca między osobami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie ośrodka outplacementu, tym lepsza będzie jakość pracy doradców i tym większe korzyści odniesie przedsiębiorstwo. Dział personalny musi poinfomować, że w interesie pracowników zdecydował się na odpłatne skorzystanie z wiedzy konsultantów, ponieważ w tym momencie koncentruje się nad zadaniami, których nie da się zlecić zewnętrznym firmom. Pracownicy z pewnością dobrze również przyjmą komunikat, że podjęto decyzję o zatrudnieniu zaufanych osób z zewnątrz, by mogli skorzystać z ich porad, nie obawiając się kontroli ze strony działu personalnego lub przedsiębiorstwa. czych o przedstawienie koncepcji programu outplacementu zgodnie z podanymi przez was wymaganiami. Trzeba je wcześniej ustalić, żeby można byto porównać ze sobą poszczególne oferty.

Zapytajcie radę pracowniczą o opinię na temat firmy doradczej. – Poproście firmę doradczą o zorganizowanie próbnego szkolenia, w którym wezmą udział przedstawiciele działu personalnego, rady pracowniczej, reprezentant kadry kierowniczej i pracowników. W ten sposób najłatwiej się zorientować w jakości oferowanej usługi.

– Dowiedzcie się, czy firma doradcza realizowała już większe projekty outplacementu i czy jest w stanie zaangażować dużą liczbę pracowników bądź też znaleźć partnera do kooperacji przy większym projekcie.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Designed WP.
Marketing wewnętrzny Zyskanie poparcia kadry kierowniczej

Podobnie jak wiele postanowień kierownictwa wyższego szczebla, tak i decyzja o utworzeniu ośrodka outplacementu oraz jego działania muszą zostać odpowiednio „sprzedane”. Sprzeciw wobec działalności ośrodka...

Zamknij