Kto nadaje się do pracy w ośrodku outplacementu

Do pracy w ośrodku outplacementu zaleca się wybierać osoby, które umieją współpracować z ludźmi znajdującymi się na różnych szczeblach hierarchii służbowej, mają ich zaufanie lub potrafią je pozyskać. Muszą to być także osoby, które mają pozytywne nastawienie do innowacji. Nie warto powierzać tego rodzaju zadań osobom, których akurat nikt nie potrzebuje gdzie indziej i którym często brak do tego stosownych predyspozycji. Pracownicy ośrodka outplacementu muszą być ludźmi zaangażowanymi, którym zależy na pozyskaniu innych do współpracy. Jeśli chcą tylko zarządzać projektem i kontrolować dostęp do oferowanych środków wsparcia, lepiej niech poszukają sobie zajęcia na innych stanowiskach w przedsiębiorstwie.

Utworzenie ośrodka outplacementu wymaga bardzo wiele pracy or-ganizacyjnej i koordynacyjnej. Brałam udział w realizacji wielu dużych projektów i z doświadczenia wiem, że pracownicy, dla których ten aspekt sprawy jest najważniejszy, potrafią przekształcić wewnętrzny ośrodek outplacementu w drugi urząd pracy, gdzie najważniejszą rzeczą jest wypełnianie formularzy i ścisłe przestrzeganie godzin urzędowania . Dobra organizacja pracy jest bardzo ważna, jednak nawet przy projektach zakrojonych na dużą skalę trzeba zawsze zwracać uwagę na to, że sukces zależy przede wszystkim od umiejętności motywowania pracowników. To znaczy, że każdy z nich musi mieć poczucie, iż może przyjść do ośrodka o dowolnej porze i porozmawiać o nurtujących go właśnie problemach. Liczy się nie tylko sprawna organizacja działań, lecz przede wszystkim to, że ośrodek outplacementu jest miejscem, w którym niepewni jutra pracownicy chętnie przebywają i proszą o radę.

Jeśli ktoś uważa te wymagania za zbyt duże, powinien wziąć pod uwagę, że ośrodek został stworzony dla pracowników, którzy nagle utracili poczucie bezpieczeństwa i dobrowolnie lub z konieczności muszą porzucić znane im przedsiębiorstwo i zacząć szukać nowej pracy. Tę ich sytuację należy mieć na uwadze, zastanawiając się nad tym, jak będzie funkcjonował wewnętrzny ośrodek outplacementu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Designed WP.
Strategia 1 – doradcy personalni

Jeżeli uczestnicy szkolenia są członkami kadry kierowniczej, wręczam im krótki opis metod pracy i zawodowych zainteresowań doradców personalnych oraz tłumaczę, jak nawiązać z nimi kontakt....

Zamknij