Prywatni pośrednicy

Prywatni pośrednicy również pomagają osobom szukającym pracy. Najpierw jednak muszą się one do nich zgłosić i przekonać o swoich kwalifikacjach za pomocą dokumentów aplikacyjnych i odpowiedniej prezentacji. Muszą także dowieść, że naprawdę zależy im na zdobyciu nowej posady. Pośrednik pracy będzie szukał zatrudnienia dla takich osób, gdy te stworzą mu taką możliwość.

Dzień 3 – przedpołudnie Strategia 2 – prasowe ogłoszenia o pracy. W tej części szkolenia wyświetlam rzutnikiem na planszy przyniesione przez uczestników ogłoszenia o pracy, by następnie wspólnie je oceniać. Na podstawie tej analizy sporządza się dla każdego uczestnika pomocniczy schemat kontaktowej rozmowy telefonicznej z firmą ogłaszającą konkurs na dane stanowisko. Wyjaśniam sposób postępowania podczas takiej rozmowy, tłumaczę, jak zdobyć przychylność sekretarek, a dzięki inteligentnym pytaniom zainteresować sobą rozmówcę i sprawić, by zapamiętał nas jako kompetentną osobę. W pomieszczeniu, gdzie odbywa się szkolenie, musi znajdować się telefon z systemem gtośnomówiącym, by uczestnicy zajęć mogli dzwonić do przedsiębiorstw, a wszyscy obecni słyszeć reakcje rozmówców. Na umieszczonej w widocznym miejscu tablicy zapisujemy pytania, które w razie wątpliwości pomogą prowadzącemu rozmowę wybrnąć z trudnej sytuacji.