Uczestnicy szkolenia

nowoczesnych metodach poszukiwania pracy, ale o to, by wysyłali aplikacje na takie stanowiska, które będą odpowiadały ich doświadczeniom

– 1 predyspozycjom. Nie chodzi również o zdemaskowanie sztuczek dyrektorów ds. personalnych, którzy w wyrafinowany sposób pragną podczas rozmowy kwalifikacyjnej piętrzyć przeszkody przed kandydatami. Uczestników nakłania się do zmiany punktu widzenia. Muszą zrozumieć, że proces rekrutacji w przedsiębiorstwie zabiera bardzo dużo czasu dyrektorowi ds. personalnych, a błędne decyzje są kosztowne. Interesują go więc dobrze przygotowani kandydaci, którzy potrafią otwarcie przedstawić zarówno swe umiejętności, jak i ograniczenia, a przede wszystkim wyjaśnić, jakie korzyści przyniesie przedsiębiorstwu ich zatrudnienie. Z tego powodu nie są pożądane ani zdolności aktorskie, ani podporządkowywanie się domniemanym wymaganiom dyrektora ds. personalnych.